صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی؛

برگزاری مسابقه کتابخوانی و ساخت کتاب با وسایل دور ریختنی

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس، گفت: ترویج دو کار فرهنگی در قالب یک مسابقه به همت سازمان مدیریت پسماند و کتابخانه شهید مطهری صورت می گیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس، حمید جمالی رئیس سازمان با بیان این خبر مطرح کرد: ترویج فرهنگ بازیافت و کتابخوانی دو کار فرهنگی تأثیرگذار در جامعه است که سازمان مدیریت پسماند سعی دارد با آموزش ها و برنامه های ویژه در راستای کاهش تولید پسماند و بازیافت پسماندهای خشک گام های موثری بردارد.

وی ادامه داد: تاکید این سازمان بر تفکیک پسماند از مبدأ است که نیازمند همکاری تمامی شهروندان و اعضای خانواده می باشد تا بتوانیم وسایل قابل بازیافت را مجدد به چرخه مصرف برگردانیم.

جمالی افزود: از این رو با توجه به در پیش بودن هفته کتاب و کتابخوانی با همکاری کتابخانه شهید مطهری یک مسابقه ویژه سنین ۷ تا ۱۵ سال تحت عنوان مسابقه کتاب کاغذی تدارک دیده شده است که از خانواده ها تقاضا می شود فرزندان خود را برای شرکت در این امر فرهنگی همراهی و تشویق نمایند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: از ۲۰ الی ۳۰ آبان ماه، فرزندان جهت شرکت در مسابقه ابتدا باید در کتابخانه شهید مطهری واقع در ششصد دستگاه بلوار سمیه کوچه شهید کهوری نژاد عضو شوند سپس کتاب بخوانند و با وسایل دور ریختنی کتاب درست کنند.

وی بیان داشت: کتاب های ساخته شده به کتابخانه تحویل داده می شود و در پایان مسابقه پانزده پکیج تحصیلی اهدا می گردد.

 


١٤:٤١ - 1401/08/17    /    شماره : ١٤٤٠٦    /    تعداد نمایش : ٥خروج