صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس انجام شد؛

اهدای سطل‌های مخصوص جمع آوری پسماندهای خشک به دانشگاه هرمزگان

حمید جمالی عنوان کرد: در راستای اهمیت به فرهنگ جدا سازی زباله های خشک و تر و بازیافت آنها، همچنین با توجه به اینکه در مراکز دانشگاهی، مدارس و ادارات حجم قابل توجهی کاغذ همراه با زباله های تر دور ریخته می شود، سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس تعدادی سطل زباله مخصوص پسماند خشک را به دانشگاه هرمزگان اهدا کرد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس، حمید جمالی رئیس این سازمان با اعلام این خبر، گفت:کاغذ بعنوان یکی از محصولات طبیعت سرسبز و جنگلهای طبیعی امروزه بوده که متأسفانه سهم زیادی از کیسه زباله های خانگی و مراکز اداری و آموزشی را به خود اختصاص داده است.

جمالی با اشاره به نهادینه کردن جدا سازی پسماند خشک‌ و تر در زندگی روزمره بیان داشت: تولید حجم وسیعی از کاغذهای باطله در مراکز آموزشی و وجود سطل های زباله جهت تفکیک در این مراکز از ضروریات است که در صورت درخواست مراکز به سازمان مدیریت پسماند، پس از تهیه در اختیارشان قرار می گیرد.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس، با تاکید بر اینکه کاغذ زباله نیست، اظهار کرد: با آموزش می توان موضوع مهم فرهنگ سازی تفکیک زباله های تر از خشک را فراگیر کرد و سازمان پسماند در تلاش بوده با آموزش و فرهنگ سازی صحیح از به هدر رفتن مواد بازیافتی جلوگیری به عمل آورد‌.

 

گفتنی است، تعدادی سطل‌های زباله از جنس کارتن پلاست به دانشگاه هرمزگان جهت جداسازی پسماند خشک که بیشترین مواد مصرفی در آنجا کاغذ است اهدا و پس از نتیجه گیری مطلوب، مقادیر بیشتری اختصاص داده خواهد شد.


١٣:٤٦ - 1401/08/28    /    شماره : ١٤٤٧٨    /    تعداد نمایش : ٤خروج